Sosyal Medya

Sosyal medya, Web 2.0'ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemidir. Ayrıca sosyal medya; kişilerin internet üzerinde birbirleriyle yaptığı diyaloglar ve paylaşımların bütünüdür.

Hedef müşterilerinize ölçülebilir verilerle ulaşmak için sosyal medyayı doğru kullanmak çok önemli konuma gelmiştir. Müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizle yakın iletişim içinde olmanın yanı sıra sizi o ana kadar duymamış olan kişiler ile de tanışma imkanı olacak, uzun vadeli ilişkiler kurulabilmesinin anahtarıdır Sosyal Medya. Müşterileri ve hedef kitlesiyle aynı seviyede bulunan, onların istek ve ihtiyaçlarına ilgi gösteren, olumlu da olsa, olumsuz da olsa yorumlar ile yakından ilgilenen şirketler, hedef kitlenin gözünde yakın ve ulaşılabilir bir konum kazanmaktadır. Bu şirketler her zaman rakiplerine göre bir adım öndedir. Sende markanı rakiplerinden bir adım öne taşımak istiyorsan adres Creatag!

Sosyal Medya

Facebook
Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal ağ. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu.
Günümüzde ticari anlamda en çok kullanılan dijital platformlardandır.

Twitter
Twitter, kullanıcıların 280 karakter ile sınırlandırılmış "tweet" adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal ağ. Günümüzde uluslararası markalar ve siyasetçilerin oldukça aktif kullandığı dijital platformdur.

Instagram
Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010'da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram'ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır.
Günümüzde genç kitlenin ve popüler kişilerin aktif kullandığı dijital platformdur.

Sosyal Medya

Youtube
Bir video barındırma web sitesidir. Günümüzde aktif olarak sanatçıların ve popüler kişi veya markaların kullandığı dijital platformdur.

LinkedIn
LinkedIn iş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal paylaşım platformudur.

Pinterest
her türlü görselin paylaşıldığı ve pano sistemiyle çalışan bir sosyal platformdur. Günümüzde moda ve tasarımla ilgilenenlerin aktif olarak kullandığı dijital platformdur.